ZŠ Veľkomoravská má ambície stať sa centrom vzdelávania, športu a kultúry v mestkej časti Trenčín - Západ (Trenčín - Zámostie).

Základným cieľom je výchovno - vzdelávacia činnosť, zvládnutie učiva základnej školy, príprava žiakov na úspešný prechod na ďalší stupeň škôl, výučba cudzích jazykov(anglického a nemeckého) i podpora vzdelania vo výpočtovej technike.

Na aktívne vyplnenie voľného času detí škola ponúka záujmové krúžky rôzneho zamerania - športové, umelecké, vzdelávacie, jazykové, práca s PC i príprava na prijímacie skúšky pre žiakov 9. ročníka.

Od začiatku školského roku 2004/2005 v škole pracuje športové stredisko mládeže - so zameraním na karate.

Dôraz sa kladie nielen na rozvíjanie talentov, ale snahou školy je zapojiť väčšinu detí do rôznych súťaží, kde môžu získať skúsenosti i povzbudenie do ďalšieho života.

Čo škola ponúka:
výučba jazykov - anglický a nemecký jazyk
umelecké prejavy našich žiakov
šport

Ako už bolo spomenuté, škola sa zameriava aj na rozvoj športu. Sú to najmä loptové športy, ktoré slúžia i na reprezentáciu školy – volejbal, basketbal, futbal, florbal, stolný tenis a vybíjaná. Škola v týchto športoch získava aj rôzne ocenenia, ktoré sú spomenuté na inom mieste. Okrem toho sa venuje aj karate, kde sa tiež objavujú úspechy.

Škola má nové ihrisko, ktoré je v prevádzke od jesene roku 2005. Využíva okrem toho aj iné športovo zamerané objekty na svoju výchovno-vzdelávaciu činnosť; ihrisko blízkej školy na rozvíjanie futbalovej činnosti, bazén v Detskom mestečku ako miesto základného kurzu plávania pre deti.