Dňa 17.05.2012 sa na našej škole uskutočnil projekt „Chcem vedieť, ako byť zdravý“.

Zúčastnili sa ho žiaci I. stupňa. Celý projekt zrealizovali žiaci Strednej zdravotnej školy, Braneckého ul. v Trenčíne, pod vedením svojich pedagógov PhDr. Mrázikovej, Mgr. Hamžíkovej, Mgr. Hermanovej a Mgr. Matusovej.

I. časť projektu bola venovaná správnej hygiene ústnej dutiny a zubov – „Zdravý úsmev“. Absolvovali ho žiaci druhých ročníkov. Takto sa snažili:    Klikaj!!!

II. časti – „Správne držanie tela“ sa zúčastnili žiaci tretích ročníkov. Vyskúšali si aj cvičenia zamerané na chrbticu. Držali sa!!!

III. časť projektu sa zaoberala predchádzaniu chrípkových ochorení – „Prevencia chrípky“, kde sa zúčastnili žiaci štvrtých ročníkov. Ako predchádzať chrípke???

Celá akcia žiakov zaujala a prispela k ich lepšej uvedomelosti pri ochrane svojho zdravia. Týmto chcem poďakovať kolegom – pedagógom zo Strednej zdravotnej školy v Trenčíne, ako i študentom za ich ochotu uskutočniť tento projekt na našej škole.

Spracovali: Mgr. Viera Gagová, Mgr. Peter Vakoš